Runā, ka man ir diagnoze – darbaholiķis. Iespējams, ka tā nav sliktākā no atkarībām, turklāt es mīlu šo darbu un lepojos ar paveikto. Kā reiz izteicās mans kolēģis un skolotājs – Latvijā pazīstams akmeņkalis Ivars Feldbergs: “Valdi, tev jābūt patiešām laimīgam cilvēkam, jo tu aiz sevis atstāsi tik daudz paliekošu lietu.

Gados uzkrātā pieredze

 • 1990-1998

  Zināšanu un prasmju apguve

  1990-to gadu sākumā, mainoties valsts politiskajai un ekonomiskajai sistēmai, uzņēmuma vadītājs Valdis Porietis nejauša likteņa pavērsiena dēļ nokļūst akmens izstrādājumu ražošanas biznesā. Tas ļauj rūpīgi apgūt akmens apstrādes tradīcijas un padziļināti izpētīt nozares specifiku.

 • 1998 – 2003

  Uzņēmuma dibināšana

  Pēc vairāku gadu intensīva darba akmens apstrādes industrijā, Valdis Porietis iegādājas ražošanas telpas un izveido savu akmens apstrādes uzņēmumu “Valpor.” Jaunizveidotais uzņēmums attīstās pārdomāti un mērķtiecīgi, tādējādi izveidojot stabilu pastāvīgo klientu loku.

  1998 – 2003

 • 2003 - 2008

  Darbnīcas modernizācija

  Investējot līdzekļus darbnīcas modernizācijā, uzņēmums iegādājas pirmās iekārtas no Austrijas un Polijas. Tas ļauj automatizēt darbu procesu un izpildīt aizvien apjomīgākus pasūtījumus.

 • 2008 – 2013

  Izaugsme

  Godprātīga attieksme pret darbu un sadarbības partneriem ļauj nostiprināt klientu loku un saņemt aizvien jaunus pasūtījumus. Pirmie apjomīgie pasūtījumi – “Lido” viesnīcas izbūve “Lido kalnā,” Gulbenes pilsētas centrālā skvēra strūklaka “Pakur, pakur…,” valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis – granīta soli Krāslavas centrālajā laukumā, strūklakas granīta apdare Ilūkstē, granīta detaļu restaurācija Cesvaines pilī, kāpņu remontdarbi Latvijas Zinātņu akadēmijā u.c.

  2008 – 2013

 • 2013 - 2018

  Stabila attīstība

  “Valpor” apgrozījums kopš pirmajiem darbības gadiem ir audzis desmitkārtīgi. Gada laikā uzņēmums pārstrādā vidēji 400 tonnas granīta blokus. Ražošanas apjomi sekmē jaunu struktūrvienību izveidi Smiltenē un Valmierā. Pēdējo gadu laikā rekonstruēts ražošanas cehs.