Pilns akmens apstrādes cikls

“Valpor” darbnīcas, kas atrodas Gulbenē, Alūksnē, Smiltenē un Valmierā aprīkotas ar augstvērtīgākajām granīta un citu akmens veidu apstrādes iekārtām,
kas ļauj vienuviet realizēt pilnu akmens apstrādes ciklu dažāda mēroga un apjoma projektiem.

Akmens pulēšana ir izplatītākais akmens apstrādes veids. Pulēšanas procesā virsma tiek pilnībā atbrīvota no nelīdzenumiem un tā iegūst gludu, spīdīgu reljefu.

Slīpēšanas procesā akmens iegūt gludu, bet nespodrinātu virskārtu, kā rezultātā izceļas akmens dabīgā struktūra. Virma kļūst viegli matēta.

Bučardēšanas procesā akmens virsma tiek apstrādāta ar speciālu āmuru, kā rezultātā virsma iegūst raupju struktūru ar dekoratīvu reljefu.

Dedzināšana ir populārākais granīta apstrādes veids kā rezultātā veidojas graudaina, neslīdošana akmens virsma, ar maigi sarkanu nokrāsu.

Akmens apstrāde ar skābi. Mijiedarbojoties skābei ar akmeni, rodas ķīmiska reakcija, kā rezultātā izceļas akmens struktūra, krāsa un samazinās akmens spīdums.

Apstrādājot virsmu ar smalkas frakcijas smiltīm, tā atjauno akmens virsmas izskatu, atbrīvo no netīrumiem, rūsas un citiem uzslāņojumiem.