Akmens no Skandināvijas, Krievijas un Latvijas dabas resursiem

Dabīgais akmens ir ilgtspējīgs materiāls ar augsta blīvuma koeficientu, izturīgs pret triecienu, spiedienu un deformāciju, kā arī tam piemīt teicamas mitruma absorbēšanas īpašības, tāpēc  tas vienlīdz efektīvi pielietojams gan iekštelpās – dažādiem interjera risinājumiem, tostarp, galda virsmām, sienu, grīdu un kamīnu apdarei, gan ārtelpām – ēku fasāžu apdarei, dārza segumam, bruģim, kā arī vides objektiem un monumentālajā arhitektūrā – skulptūrās un pieminekļos.

Vispopulārākā Zviedrijas diabāze, dziļš, samtaini melns akmens. “Brännhult” ir noturīgs pret temperatūras svārstībām, tāpēc tas ir ideāli piemērots augstas precizitātes produktu izgatavošanai.

Katram griezumam no marmorētā gneisa ar sarkani, dūmakaini zilu un ogļu melno punktojumu, ir atšķirīga struktūra. Akmens piemērots interjeram un arhitektūrai, kā arī pieminekļiem un skulpturāliem objektiem.

Akmenī, kas atrodams  Zviedrijas austrumu krastā, satiekas pelēko, sarkano un zilo toņu pigmenti nelielās proporcijās. Akmens piemērots interjeram un arhitektūrai, kā arī pieminekļiem un skulpturāliem objektiem.

Sarkanas nokrāsas granīts ar glancētu, dzīvīgu virsmu ir atšķirīgs, tāpēc šobrīd ir viens no iecienītākajiem granītu veidiem. Īpaši piemērots kapakmeņiem un celtniecības darbiem.

Smalkgraudains granīts, ar sarkanbrūnu joslojumu. To izmanto, galvenokārt, kapu pieminekļu un kapu apmaļu izgatavošanā, kā arī iesaka nelieliem celtniecības darbiem gan interjerā, gan arhitektūrā.

Estētiski skulpturālais akmens ar neuzkrītoši gaišiem lāsumiem īpaši piemērots pieminekļu izgatavošanā. Ieteicams izmantot arī ēku fasāžu apdarē un interjera elementos.

“Kuru Grey” ir smalkgraudains, dažādu zaļganīgi pelēko toņu granīts, ar izkliedētu un vienmērīgi raupju virsmu, kas izmantojams gan iekštelpām, gan ārtelpām. Īpaši piemērots vides objektiem, tostarp, bruģa klājumiem.

“Lundhs Blue” ir pazīstams arī kā “Blue Pearl,” tam raksturīgi zilie laukšpata kristāli. Akmens piemērots pieminekļiem, mozaīkām, iekštelpu un ārtelpu apdarei, strūklakām, baseiniem, kāpnēm un citiem dizaina projektiem.

Laukakmenim piemīt unikāla struktūra, tāpēc katrs izgatavotais darbs ir neatdarināms. Šo akmeni izmanto celtniecības darbos, skulptūru un pieminekļu izgatavošanā, kā arī bruģa klājumiem.

Karēlijas granīts iegūts Krievijā, un tā ir sava veida melnā gabro diabāze. Materiāls piemērots ārtelpu un iekštelpu sienu, grīdu apdarei, kā arī pieminekļiem, darba virsmām, mozaīkām, kāpnēm, palodzēm, strūklakām u.c.